Dzień patrona - slubowanie klas pierwszych - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej

Przejdź do treści

Dzień patrona - slubowanie klas pierwszych

Działania szkolne
Spotkanie z Bp Tadeuszem Bronakowskim.
22 pażdziernika spotkanie całej społeczności szkolnej z Bp Tadeuszem Bronakowskim.ŚLUBOWANIE KLASY I GIMNAZJUM,
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY JANA PAWŁA II,
14 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.

 Uroczysty apel zorganizowany w tym dniu rozpoczęliśmy od ślubowania klasy I gimnazjum. Tradycyjnie uczniowie rozpoczynający naukę w gimnazjum złożyli uroczystą przysięgę na forum całej społeczności szkoły. Następnie uczciliśmy pamięć o patronie naszej szkoły Janie Pawle II, została odśpiewana Jego ulubiona pieśń pt. „Barka” i przypomniano najistotniejsze fakty z Jego życia. W przeddzień rocznicy  Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował montaż słowno muzyczny podczas którego młodzież odtworzyła - słowem, gestem i piosenką - klimat szkolnego życia. Następnie przedstawiciele wszystkich uczniów złożyli dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia i wręczyli kwiaty.
 
 Po części artystycznej nastąpiły podziękowania dyrektora szkoły – pana Andrzeja Olędzkiego oraz Wójta Gminy Nowe Piekuty – pana Marka Kaczyńskiego, podczas których w szczególny sposób wyróżnieni zostali nauczyciele i pracownicy, którzy w tym roku otrzymali nagrody za swoją pracę. Również przedstawiciele Rady Rodziców złożyli na ręce dyrekcji kosz upominkowy wyrażając wdzięczność za trud włożony w kształtowanie młodego pokolenia.
 
 Uroczysta atmosfera towarzyszyła nam przez cały dzień, podczas którego uczniowie dziękowali nauczycielom i składali życzenia pomyślności zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.
Ślubowanie klas pierwszych.
22 pażdziernika ślubowanie klas pierwszych gimnazjum i pasowanie na uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej.


2007 - 2023'
Projekt
Wsparcie
Wróć do spisu treści