Dzień bez słodyczy - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej

Przejdź do treści

Dzień bez słodyczy

Działania szkolne
„DZIEŃ BEZ SŁODYCZY” w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej.
25 lutego (czwartek) w Zespole Szkół w Jabłoni Kościelnej, w ramach działalności Zespołu do Spraw Prozdrowotnych, został zorganizowany „Dzień bez słodyczy”.  Akcja miała na celu przedstawić dzieciom i młodzieży różne możliwości słodkiego ale zdrowego „przekąszania”. Dzięki hojności pozyskanych sponsorów (PHU Moczydłowcy – Mirena Moczydłowska oraz „ABC – Plus” Sklep Spożywczo – Przemysłowy – Dariusz Piekutowski) oraz pomocy pań Małgorzaty Górskiej, Anny Dobrzańskiej, Danuty Adamczuk i Ewy Miszczuk, na drugiej i trzeciej przerwie uczniowie mogli skosztować słodkich przekąsek i przekonać się, iż słodko może być nie tylko dzięki batonikom i cukierkom ale również dzięki sprytnie połączonym owocom w różnych postaciach (surowe, suszone). Ponadto uczniowie klasy Ia i Ib Szkoły Podstawowej przygotowali z owoców to, co kreatywność w głowie im zrodziła. Powstały gąsienice, pająki, samochody, desery „lodowe”, jeżyki, szaszłyki, koreczki a nawet jeden smok.
Przygotowane „zdrowe słodkości” znikały w  mgnieniu oka, co poniektórzy dłużej przekonywali się do suszonych owoców i ciasteczek bananowych ale ostatecznie talerze zostały wyczyszczone a w głowach uczniów być może zrodził się plan na zastępowanie słodkiego - słodkim ale zdrowszym.

SPONSORZY „Dnia bez słodyczy”:

  • PHU Moczydłowcy – Mirena Moczydłowska;
  • „ABC – Plus” Sklep Spożywczo – Przemysłowy  Dariusz Piekutowski.

DZIĘKUJEMY BARDZO!!!!
Karolina Załuska
Szkolny Dzień Bez Słodyczy.
Już po raz drugi Zespół do Spraw Prozdrowotnych zorganizował DZIEŃ BEZ SŁODYCZY, w tym roku przy wielkiej pomocy gimnazjalistów z klasy IIA oraz uczniów klas drugich szkoły podstawowej.
Akcja, podobnie jak i w ubiegłym roku cieszyła się radosnym zainteresowaniem społeczności uczniowskiej,  miała na celu pokazać różne możliwości „rozpieszczania podniebienia” bez dodatku białego cukru i innych substancji słodzących.
Gimnazjaliści z wychowawczynią panią Ewą Zdrodowską przygotowali pyszne koktajle oraz  mini koreczki z suszonymi śliwkami. Ponadto uczennice upiekły w domu ciasteczka owsiane. Młodsi uczniowie pod okiem pani Ewy Miszczuk i Lidii Kierzkowskiej zrobili owocowe szaszłyki.
Wszystkie zdrowe smakołyki zostały skonsumowane w ciągu długiej przerwy a największym zainteresowaniem cieszyły się koktajle.
 
Sponsorami akcji, podobnie jak w roku ubiegłym, byli nasi lokalni przedsiębiorcy:
 
  • PHU Moczydłowcy – Mirena Moczydłowska:
  • „ABC – Plus” Sklep Spożywczo – Przemysłowy  Dariusz Piekutowski.
 
Dziękujemy im za przekazane owoce i liczymy na „zdrowe wsparcie” za rok.
 
Również nasze sześciolatki przygotowały się do tego szczególnego dnia. Przyniesione owoce pod okiem pań zamieniły w soki i koktajle. Sporo radości sprawiło im miksowanie i wyciskanie ale jeszcze więcej konsumowanie.
Mamy nadzieję, iż dzieci i młodzież naszej szkoły będą częściej sięgać po zdrowe przekąski oraz zainspirują się naszymi pomysłami i przeniosą je do domowej kuchni.

Karolina Załuska
2007 - 2023'
Projekt
Wsparcie
Wróć do spisu treści